Odpowiedź do Galeria

Po ukazaniu się w dniu 16.07.2018r artykułu „Galeria” wspomniany w nim Kolega poprosił o opublikowanie bez korekt jego odpowiedź, której jednak nie nadesłał na żaden z moich adresów na @hubertsiedlce.pl . Choć do wszystkich już ona trafiła za pośrednictwem poczty, to dla porządku umieszczam ją także na stronie Koła. Przy okazji załączam pismo Łowczego Krajowego m.in. dotyczące publikacji zdjęć.

 

 

„Szanowni Koledzy!

Odnosząc się do treści dotyczącej galerii zamieszczonej na stronie Koła autorstwa administratora pragnę stwierdzić, że jesteście wprowadzani w błąd i manipulowani !

Strona internetowa jest własnością Koła, czyli nas wszystkich, a nie jest stroną wyłącznie Zarządu. Każdy z nas mógł na tej stronie publikować to, co uważał za ważne, w tym zdjęcia. Żaden zarząd nie ma prawa ingerować w treść utworu, a takim jest zdjęcie. Za treść, konsekwencje  i jego publikację odpowiada autor !!! Zarządowi nic do tego.

Uzurpując sobie prawo do zarzadzania stroną Zarząd galerię usunął. Zrobił to bezpodstawnie i arbitralnie, nie pytając przy tym autorów zdjęć o takie posunięcia. Wykorzystał przy tym zmieniające się przepisy odnośnie ochrony danych osobowych tzw. RODO. W ten sposób galeria, a wraz z nią, zniknęło kilka tysięcy fotografii dokumentujących życie Koła przed wejściem w życie przepisów dot. RODO. Nie zostało to uzgodnione z autorami zdjęć, a to oni powinni decydować co do losów swoich prac.  Zniknęło bezpowrotnie, gdyż obecnie, ponowne ich publikowanie wymaga stosowania wobec takich  publikacji nowych przepisów.

Nie wszystkie zdjęcia, zwłaszcza te pokazujące trofea, zwierzynę, przyrodę miały jakikolwiek związek z ochroną danych osobowych. Niestety, buńczuczność osób decydujących o losach galerii sprawiła, że i te prace zniknęły.

Obecne próby ponownego umieszczenia niektórych zdjęć na stronie dokonywane przez administratora ocierają się o groteskę. Są wybiórcze, zawierają logo „lowiecki.pl” oraz dodatkowe „znaczki’ umieszczane na nich, nie przez autora, a administratora, przy czym w wielu przypadkach noszą adnotację „autor nieznany”. Na takie traktowanie prac mojej zgody nie ma i nie będzie.

Oczywiście nikt tych prac oglądać nie musiał, a przeglądając je zawsze mógł wyrazić swój głos krytyki.

Za usuniecie galerii odpowiada obecny Zarząd, a skoro galeria, w sposób mniej lub bardziej udany dotyczyła życia Koła, to ten element, Zarząd bezpodstawnie zniszczył.”

Pozdrawiam serdecznie Marek Jezierski

Dodaj komentarz