Aktualności
Obchody 65lecia Koła

Obchody 65lecia Koła

65 LECIE KOŁA ŁOWIECKIEGO „HUBERT” W SIEDLCACH

        65lecie 13 20191012 2019734824  20 lipca b.r. członkowie Koła Łowieckiego „HUBERT” w Siedlcach świętowali 65. rocznicę istnienia swojego Koła. Uroczystości poprzedziła msza św. w intencji Koła w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chłopkowie. Po mszy św, którą celebrowali ks. Paweł Błaszczyk – proboszcz parafii w Chłopkowie i ks. Robert Bartosik – myśliwy, wszyscy udali się na dalszą część uroczystości do Szkółki Leśnej w Zabużu.
          Wśród zaproszonych na uroczystości gości byłi: Andrzej Daniluk – członek Naczelnej Rady Łowieckiej, Roman Laszuk – łowczy okręgowy PZŁ Biała Podl., Mariusz Piątek i Robert Gazdowski – członkowie ZO PZŁ Siedlce, Andrzej Wybranowski – nadleśniczy Nadleśnictwa Sarnaki, Bazyl Kondratiuk – leśniczy Szkółki Leśnej w Zabużu, Waldemar Woźniak – leśniczy leśnictwa Zbuczyn, Dariusz Kazun – nauczyciel w ZPO w Platerowie, Tomasz Hapunowicz – wójt gminy Zbuczyn, Grzegorz Arasymowicz – wójt gminy Sarnaki, Jerzy Garucki – wójt gminy Platerów, Zdzisław Dudziuk – wieloletni powożący na polowaniach zbiorowych oraz gospodarze uroczystości – myśliwi KŁ HUBERT na czele z prezesem Jackiem Szałuchą. Oficjalną część uroczystości uświetnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich „PASJA” pod batutą Janusza Gocleńskiego.

         65lecie 21 20191012 1011040436 Po przywitaniu zaproszonych gości przez Prezesa Jacka Szałuchę, przyszedł czas na przemówienia, życzenia wręczenie okolicznościowych statuetek za wieloletnią pracę i współpracę, odznaczeń i podziękowań. Statuetki okolicznościowe zostały odlane na wzór kapliczki sw. HUBERTA która została wybudowana w 55 rocznice powstania Koła HUBERT w Uroczysku SUŁÓW przy gajówce którą dzierżawi koło. Podziękowania otrzymali: Dariusz Kazun – nauczyciel z ZPO w Platerowie za zaangażowanie na rzecz propagowania kultury i tradycji łowieckich oraz za wieloletnią współpracę szkoły z KŁ „HUBERT” w Siedlcach i „Łowcem Polskim” w programie „Ożywić pola”; Kazimierz Kinowski – członek Koła i koordynator programu z ramienia Koła za realizację programu „Ożywić pola” oraz za propagowanie kultury i tradycji łowieckich podczas spotkań z młodzieżą szkolną; Barbara Jezierska, nauczyciel SP nr 2 w Siedlcach za zaangażowanie na rzecz propagowania kultury i tradycji łowieckich poprzez prowadzenie lekcji przyrody wspólnie z myśliwymi podczas spotkań z młodzieżą. Odznaką „Za tolerancję” odznaczono 12 żon myśliwych: Marię Buszko, Marię Andrzejczyk, Marię Kurowską, Barbarę Jezierską, Barbarę Nowak, Władysławę Ptaszyńską, Anetę Dudziuk, Bogumiłę Czarnocką, Grażynę Żyłowską, Elizę Rumowską, Barbarę Zawadzką i Jadwigę Żondełek..

          Uroczystość zakończyła biesiada myśliwska trwająca do białego rana, na której nie zabrakło przepysznych potraw z dziczyzny.

 Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia w naszej foto galerii

Aktualizacja zdjęć po 27.10.2019r

Dodaj komentarz