Aktualności
60-lecie koła…

60-lecie koła…

           W dniu 19 lipca 2014r. uroczyście obchodziliśmy 60-lecie Koła łowieckiego „Hubert” w Siedlcach.

Były to dla nas uroczystości ważne i wyjątkowe. W ich ramach nastąpiło przekazanie naszemu Kołu sztandaru łowieckiego. Przekazania sztandaru dokonał Członek Naczelnej Rady Łowieckiej i Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Siedlcach p. Adam Stępniak, a akt jego nadania odczytał Przewodniczący ZO PZŁ w Siedlcach i Łowczy Okręgowy p. Adam Wróblewski. W tym historycznym dniu poczet sztandarowy stanowili Koledzy Maciej Jastrzębski, Dawid Sudoł oraz chorąży Jakub Nowak, któremu Prezes Koła Marek Jezierski otrzymany sztandar przekazał pod straż i opiekę. Krótki film do obejrzenia tutaj. W trakcie Mszy Św. Polowej nastąpiło poświęcenie sztandaru, a bezpośrednio po niej odnowienie ślubowania myśliwskiego przez wszystkich obecnych członków Koła.
  
    Kolejnym powodem, dla którego się spotykaliśmy tego dnia było przyznanie Kołu Łowieckiemu Hubert w  Sizlomedlcach przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich PZŁ – „ZŁOMU” najwyższego odznaczenia w Polskim Związku Łowieckim.  W toku uroczystości dostąpiliśmy też zaszczytu przyznania przez Okręgową Radę Łowiecką w Białej Podlaskiej MEDALU – „Zasłużony dla łowiectwa bialskopodlaskiego”. Wręczenia Medalu dokonał Członek Naczelnej Rady Łowieckiej i v-ce Prezes Okręgowej Rady w Białej Podlaskiej p. Witold Wójtowicz w asyście Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Białej Podlaskiej – p. Andrzeja Daniluka i Przewodniczącego ZO PZŁ w Białej Podlaskiej i Łowczego Okręgowego p. Romana Laszuka. Także kilku z naszych kolegów zostało przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich PZŁ odznaczonych medalami łowieckimi:
Złoty medal zasługi łowieckiej Kol. Edward Wojda;
Srebrny medal zasługi łowieckiej Kol. Marek Jezierski;
Srebrny medal zasługi łowieckiej Kol. Jacek Szałucha;,
Brązowy medal zasługi łowieckiej Kol. Wojciech Kinowski
Film z momentu przekazania odnaczeń można obejrzeć tutaj.
         Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezes Koła. Głos zabierali również zaproszeni Goście przekazując Kołu życzenia i pięknie przygotowane listy gratulacyjne. Uroczystości uświetniły sztandary Okręgowych Rad Łowieckich w Białej Podlaskiej i Siedlcach. Oprawę muzyczną zapewnił zespół sygnalistów myśliwskich „Pasja” pod kierunkiem P. Janusza Gocalińskiego. Dla licznie zgromadzonych gości Zarząd Koła przygotował drobne statuetkiupominki w formie statuetek i albumów, a część z nich otrzymała specjalne podziękowania
za trud włożony w pracę na rzecz koła w różnej jej postaci i zakresie. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się też fundatorzy sztandaru, którzy postanowili wesprzeć ideę ufundowania sztandaru i z własnych środków finansowych wpłacili na ten cel określone kwoty pieniężne.
         Uroczystości odbyły się w Gajówce „Sułów”, po czym wszyscy zaproszeni Goście udali się na biesiadę myśliwską w obiekcie „Ranczo” w Starej Kornicy.
                                                                                                                                                                               Marek Jezierski
        Zdjęcia z uroczystości w gajówce i późniejszej biesiady w galerii i pod linkami.

 

Dodaj komentarz