Aktualności
Polowanie Hubertowskie

Polowanie Hubertowskie

04.11.2023 w Kole Łowieckim Hubert Siedlce odbyło się polowanie Hubertowskie. Z racji tego, że polowanie Hubertowskie wypadło w 100-ną rocznice Zjednoczenia Polskiego Łowiectwa, przygotowaliśmy zaproszenia okolicznościowe, karty stanowiskowe i opaski odblaskowe dotyczące polowania Hubertowskiego 2023.

Zgodnie z panującą w naszym Kole tradycją, polowanie Hubertowskie poprzedziła msza święta w intencji wszystkich członków Koła i ich rodzin, odprawiona w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Chłopkowie. W uroczystej mszy świętej jak co roku udział bierze poczet sztandarowy koleżanki i koledzy naszego Koła oraz zaproszeni goście.

Po mszy wszyscy udaliśmy się do Gajówki Sułów położonej w lesie, gdzie przy naszej kapliczce poświęconej św. Hubertowi odbyła się zbiórka i ślubowanie czwórki początkujących myśliwych w tym jednej Diany. Ślubowanie od nowowstępujących odbierał łowczy okręgowy ZO PZŁ w Siedlcach kol. Bartłomiej Kurkus, a towarzyszył mu prezes naszego Koła kol. Jacek Szałucha.

Po losowaniu stanowisk i w dobrych humorach wszyscy ruszyli w łowisko. Uwieńczeniem polowania jest pokot, w naszym przypadku skromny, ale za to z królem polowania, vice królem i hodowcą przez niektórych nazywanym pudlarzem.

Po dniu pełnym wrażeń i emocji przyszedł czas na biesiadę myśliwską. Na stołach królowały dania na gorąco, dzik pieczony, wędliny z dziczyzny, chleby i ciasta domowego wypieku i wiele wiele innych domowych przysmaków. A to wszystko przygotowane przez koleżanki i kolegów z naszego Koła oraz ich żony.

Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w organizację polowania Hubertowskiego w naszym Kole, oraz wszystkim gościom serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok.

Fotorelacja poniżej.

Z Myśliwskim Pozdrowieniem Darz Bór

Dodaj komentarz