Aktualności
Polowanie wigilijne

Polowanie wigilijne

Kiedy nastaje grudzień i wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w wielu Kołach Łowieckich organizowane są polowania wigilijne. Owe polowania mają dziś nieco inny charakter i bardziej są okazją do spotkania się w gronie Koleżanek i Kolegów z Koła, wspólnego wyjścia w łowisko oraz przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.

W naszym Kole Łowieckim Hubert Siedlce, od wielu lat organizowane są polowania wigilijne. Kultywując tradycję, także i w tym roku w dniu 16.12.2023 odbyło się wcześniej wspomniane polowanie. Polowanie poprowadził Prezes Koła Łowieckiego Hubert Siedlce kolega Jacek Szałucha, a pomocnikiem był kolega Karol Szymaniuk. Frekwencja była wysoka, a wśród zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas, Łowczy Okręgowy Zarządu Okręgowego PZŁ w Siedlcach kolega Bartłomiej Kurkus, Łowczy Okręgowy Zarządu Okręgowego PZŁ w Białej Podlaskiej kolega Sebastian Santus, kolega Leszek Trebnio oraz kolega Karol Ożarek.

Polowanie Wigilijne 2023 już za nami, w tym roku św. Hubert obdarzył nas pięknym pokotem. Na rozkładzie znalazły się dwie łanie, jedna koza oraz dzik. Po zakończeniu polowania i ułożeniu pokotu, nastąpiła chwila na uhonorowanie odpowiednimi medalami Króli Polowania. A jest ich trzech, Król Polowania, Vice Król i ten trzeci, najważniejszy – Król Hodowca.

Żeby tradycji stało się zadość, przed wieczerzą wigilijną kolega Paweł Szałucha odczytał Ewangelię wg św. Łukasza O Narodzeniu Pana Jezusa ( Łk 2, 1 – 14). Następnie wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Po kolędzie przyszedł czas na przełamanie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń. Życzenia Bożonarodzeniowe dla wszystkich członków naszego Koła i ich rodzin w imieniu Zarządu Koła złożył prezes kolega Jacek Szałucha oraz łowczy naszego Koła kolega Dawid Sudoł. Życzenia Bożonarodzeniowe złożyli nam: Łowczy Okręgowy Zarządu Okręgowego PZŁ w Siedlcach kolega Bartłomiej Kurkus oraz Łowczy Okręgowy Zarządu Okręgowego PZŁ w Białej Podlaskiej kolega Sebastian Santus.

Po życzeniach myśliwi wraz z naganką zasiedli do uroczystej Wieczerzy Wigilijnej. Potrawy, które znalazły się na stołach zostały przygotowane przez Koleżanki i Kolegów z naszego Koła. Zgodnie z tradycją nie mogło zabraknąć karpia, śledzi, pierogów z kapustą i grzybami, barszczu z uszkami a na deser tradycyjnego makowca.

To co dobre szybko się kończy. Każdy z nas pragnie aby takie chwile trwały wiecznie, życząc sobie zdrowia i wszystkiego co najlepsze, żeby w przyszłym roku przyszło nam się ponownie spotkać w takim samym gronie.

W imieniu Koleżanek i Kolegów oraz Zarządu Koła Łowieckiego Hubert Siedlce składam najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe Koleżankom i Kolegom z naszego Koła Łowieckiego, naszym znajomym, przyjaciołom, sympatykom łowiectwa i nie tylko.

Z Myśliwskim Pozdrowieniem Darz Bór

Sekretarz Koła
Andrzej Konopka

Dodaj komentarz